sprzątanie pobudowlane

Znani sprzątacze

W 2007 r.
Piotr Turbak, 33-letni Polak-sprzątacz pracujący w Swansea w Wielkiej Brytanii uzyskał tytuł "World Champion Cleaner", czyli "Mistrza Świata w Sprzątaniu". Tytuł ten został mu przyznany na ISS World Cup w Stambule przez ISS Facility Services i menadżerów tej firmy w Wielkiej Brytanii za jego ciężką pracę5. W czerwcu 2007 r.

polska i brytyjska prasa ekscytowała się przypadkiem "odkrycia młodego talentu" ? polskiego sprzątacza na Uniwersytecie w Glasgow, który okazał się być wirtuozem fortepianu.

Był nim 28-letni Aleksander Kudajczyk z Katowic, który podobnie jak setki tysięcy rodaków, przyjechał do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu szansy życiowej i dobrze płatnej pracy.
W Szkocji od sześciu miesięcy zarabiał sprzątając uniwersytecki wydział prawa.
Jego talent odkryto przypadkiem, gdy po pracy ćwiczył grę na instrumencie w kaplicy6. W marcu 2007 r.
modelka Naomi Campbell została skazana przez sąd na karę 5 dni prac publicznych.

Wykonywała ją pracując jako sprzątaczka ? myjąc podłogi w jednym z budynków publicznych w Nowym Jorku.

Była to kara za zachowanie modelki sprzed roku, gdy rzuciła telefonem komórkowym w sprzątaczkę (kobieta trafiła do szpitala, gdzie założono jej cztery szwy)7. Pracę przy sprzątaniu wykonywali przez pewien czas znani ludzie: Krystyna Skarbek, agentka brytyjskiej tajnej służby SOE, po demobilizacji pracowała jako sprzątaczka, telefonistka i sprzedawczyni u Harrodsa8, muzyk Kurt Cobain w młodości przez kilka lat wykonywał tę pracę po wyrzuceniu go z domu przez matkę9, haker Kevin Mitnick pracował jako sprzątacz w biurach i, jak sam przyznawał, z pozostawionych tam przy komputerach haseł robił niezły użytek10, koszykarz Dennis Rodman jako nastolatek zarabiał sprzątając na lotnisku (przy okazji trudniąc się też drobnymi kradzieżami)11, wokalista Jon Anderson w lipcu 1968 r.

pracował jako sprzątacz w londyńskim klubie "La Chasse", dzięki czemu poznał gitarzystę Chrisa Squire, z którym jeszcze tego samego miesiąca założył legendarną grupę rockową Yes12, podróżniczka Beata Pawlikowska zbierała fundusze na swoją pierwszą podróż dookoła świata zarabiając m.in.
jako sprzątaczka i kelnerka w Londynie13. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz

Jak zamówić usługi firm sprzątających?

Dzięki internetowym ofertom kierowanym do nas ze strony firm sprzątających coraz częściej zamówienie takich usług staje się banalnie proste.

W związku z tym, że istnieje obecnie naprawdę wiele tego typu przedsiębiorstw, które w każdej niemalże chwili są gotowe wysłać pracowników do uprzątnięcia wybranego przez klienta pomieszczenia, potencjalny klient naprawdę ma w czym wybrać.

Za pomocą wyszukiwarki internetowej możemy nie tylko porównać oferty poszczególnych firm, ale także sprawdzić, w jakich najbliższych terminach możliwe jest posprzątanie naszych pomieszczeń. Dodatkowo, na wielu stronach internetowych zamieszczone są dane kontaktowe pozwalające na uzyskanie więcej informacji na ten temat i złożenie konkretnego zamówienia.

Usługi firm sprzątających

sprzątanie pobudowlane W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie profesjonalistów do regularnego dbania o porządek w mieszkaniach czy biurach.
Nic więc dziwnego, że firm sprzątających powstaje coraz więcej.
Co wchodzi w zakres obowiązków pracowników takiej firmy? Przede wszystkim najbardziej popularną czynnością osób zajmujących się profesjonalnym sprzątaniem jest mycie podłóg a także odkurzanie i czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni. Dodatkowo, w zakres obowiązków profesjonalnych sprzątaczek i sprzątaczy wchodzi kompleksowe dbanie o czystość w toalecie czy ścieranie kurzu z nawet trudno dostępnych miejsc. .

Widok do druku:

sprzątanie pobudowlane