Ciekawostki na temat pomp

zróżnicowane i nie każda jest potrzebna na placu budowy, a przynajmniej w danym momencie. Trzeba wiedzieć jaki sprzęt oraz urządzenia będą nam potrzebne i zająć się ich zakupem, czy ? jak ma to miejsce w przypadku maszyn budowlan

Ciekawostki na temat pomp

Maszyny na placu budowy

Planujesz budowę domu? Oczywiście pod uwagę musisz wziąć wiele kwestii. Jedną z nich jest zadbanie o niezbędne maszyny i sprzęt. Maszyny budowlane są zróżnicowane i nie każda jest potrzebna na placu budowy, a przynajmniej w danym momencie. Trzeba wiedzieć jaki sprzęt oraz urządzenia będą nam potrzebne i zająć się ich zakupem, czy ? jak ma to miejsce w przypadku maszyn budowlanych ? ich wynajęciem. Nie ma bowiem sensu, w przypadku budowy domu brać pod uwagę zakupu maszyny, która w przyszłości do niczego się nam nie przyda. Dlatego warto dokładnie przemyśleć co nam faktycznie będzie potrzebne, a co nie.


typ koparki charakteryzującej się ciągłym procesem kopania

Koparka wielonaczyniowa
Koparka wielonaczyniowa kołowa przestrzenna

Koparka wielonaczyniowa ? typ koparki charakteryzującej się ciągłym procesem kopania, wyposażonej w wiele naczyń kopiących (czerpaki lub skrobaki) umieszczonych w równych odstępach na łańcuchu lub kole.

Maszyny stosowane w górnictwie odkrywkowym (kopalniach węgla brunatnego, rudy, gliny), przy wykopach szerokoprzestrzennych, skarpowania nasypów, na składach materiałów sypkich. Są jednymi z największych maszyn do robót ziemnych; ich rozmiary przekraczają długość 200 m i wysokość 100 m, masa ponad 13.000 ton a wydajność ponad 200.000 m? urobku na dobę.

Z mniejszych maszyn tego typu są stosowane do kopania rowów, w wykonaniu jako koparki wielonaczyniowe wzdłużne.
Historia

Zanim pojawiają się pierwsze koparki wielonaczyniowe, przez wiele stuleci wcześniej stosuje się szereg rozwiązań pogłębiarek wykorzystujących układ wieloczerpakowy. Powstanie pierwszych koparek wielonaczyniowych stanowiło kolejny etap w zastosowaniu tego układu do robót ziemnych, tym razem na lądzie. Pierwsze tego typu maszyny powstają w połowie XIX w.:

1827 r. ? projekt1 koparki wielonaczyniowej Poirot de Valcourta; nic nie wiadomo o realizacji projektu
1859 r. ? patent Alfonso Couvreuxa2 na koparkę wielonaczyniową; zbudowano kilka takich maszyn; koparki te były stosowane przy budowie Kanału Sueskiego
1880 ?1884 r. ? podobne maszyny w tym okresie produkuje niemiecka firma ?LMG?; koparki tej firmy stają się jedną z najpopularniejszych maszyn w Europie stosowanych przy budowie linii kolejowych i kanałów wodnych
1905 r. ? pierwsza koparka z kołowym układem wieloczerpakowym; maszyna zbudowana w Kalifornii i stosowana do wykonywania rowów melioracyjnych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Koparka


Naprawa maszyn budowlanych - wykonywana tylko przez dedykowany serwis

Porządny sprzęt budowlany jest w praktyce bardzo kosztowny, dlatego ważne jest to, aby na bieżąco był odpowiednio eksploatowany. Operować i konserwować tego rodzaju sprzęt jak dźwig, koparka czy ładowarka powinna obeznana osoba, która przeszła konkretne przeszkolenie. Odpowiednia eksploatacja sprzętu pozwala uniknąć kosztownej naprawy. Zresztą taka naprawa maszyn budowlanych też powinna być wykonywana tylko i wyłącznie przez dedykowany do tego zadania serwis, który zna się na specyfikacji danej maszyny i jest w stanie zagwarantować niezbędne elementy wymienne oraz przywrócić urządzenie do należytego stanu.



© 2019 http://pddm.com.pl/