Czy zegarek jest dobry na prezent?

d ma za zadanie stabilizację częstotliwości drgań oscylatorów elektronicznych. Częstotliwości pracy tego typu rezonatorów zawierają się w granicach od kilkudziesięciu kHz do kilkudziesięciu MHz, zaś w wykonaniach specjalnych osiąg

Czy zegarek jest dobry na prezent?

Rezonator_kwarcowy - opis z Wikipedii

Rezonator kwarcowy ? element elektroniczny, którego zasada działania oparta jest na zjawisku piezoelektrycznym w krysztale kwarcu. Przyrząd ma za zadanie stabilizację częstotliwości drgań oscylatorów elektronicznych. Częstotliwości pracy tego typu rezonatorów zawierają się w granicach od kilkudziesięciu kHz do kilkudziesięciu MHz, zaś w wykonaniach specjalnych osiągają nawet setki MHz.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonator_kwarcowy


Estetyczne i funkcjonalne dodatki

Różnego rodzaju dodatki upiększają nasze ciało. Mowa oczywiście o biżuterii, która ozdabia i przykuwa uwagę. Różnego rodzaju naszyjniki, bransoletki czy zegarki to gustowny dodatek, który warto mieć, aby uatrakcyjnić swój wygląd. Kiedy takie dodatki oprócz funkcji estetycznej mogą pełnić także funkcję praktyczną, stanowią świetne rozwiązanie. Przykładem mogą być wspomniane zegarki ? oprócz tego, że ładnie się prezentują, pozwalają także lepiej się zorganizować i działać zgodnie z planem dnia, jaki sobie obierzemy. Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep z zegarkami, by przekonać się jak duży asortyment mamy do wyboru. Warto korzystać z tych możliwości.


Kilka lat po później wyświetlacz LED

W 1968 roku George H. Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek i zastąpienia ich cyfrowym wyświetlaczem (chociaż sam pomysł nie był nowy, gdyż pierwszy znany zegarek kieszonkowy bez wskazówek został skonstruowany około 1830 roku). W maju 1970 został skonstruowany prototyp zegarka Pulsar, a 1972 roku na rynek trafił pierwszy zegarek elektroniczny z czterocyfrowym wyświetlaczem LED. Większość zegarków z wyświetlaczem LED była wyposażona w przycisk aktywujący wyświetlanie czasu na kilka sekund ponieważ diody LED wymagały zbyt dużo prądu aby możliwe było ich działanie w trybie ciągłym. Kilka lat po później wyświetlacz LED został wyparty przez wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który miał znacznie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne tak, że możliwa była praca zegarka z ciągłym wyświetlaniem czasu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek



© 2019 http://pddm.com.pl/