Dentysta nie sadysta, pomaga i zapobiega

ędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej stro

Dentysta nie sadysta, pomaga i zapobiega gabinet stomatologiczny brenna
Uzębienie to jedna z ważniejszych rzeczy o które powinno się dbać. Dlatego warto poszukać dobrego lekarza, np. i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Korony protetyczne

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna


Kamień nazębny

Kamień nazębny to zmora wszystkich, którzy chcą mieć białe i lśniące zęby. niestety kamień zbiera się naturalnie na naszym uzębieniu w trakcie codziennego spożywania pokarmów i płynów. Jak wiadomo kwas rozpuszcza kamień, jednak raczej nikt nie stosuje np. octu do pozbycia się go z zębów.

Zamiast tego w gabinetach dentystycznych można skorzystać z gamy usług usuwających kamień nazębny w prosty i szybki sposób. Jedną z najpopularniejszych metod jest skaling. Czyli krótko mówiąc mechaniczne usuwanie kamienia nazębnego za pomocą specjalnego narzędzia. Nowsze skalery są ultradźwiękowe. Oprócz metod mechanicznych dentysta może przepisać specjalną płukankę, która należy stosować regularnie, aby uzyskać odpowiedni efekt usuwania kamienia.


Gdy odwlekamy dentystę

Czasami kiedy za długo zwlekaliśmy z pójściem do dentysty okazuje się, ze sytuacja jest bardziej poważna niż nam się wydawało. W takich przypadkach proces leczenia nie kończy się jedynie na wypełnieniu ubytku.

Kiedy okaże się, że zebrała się ropa w dziąśle lub zrobił się stan zapalny, dostaniemy antybiotyk, który będziemy musieli brać przez około tydzień. Najczęściej w takim przypadku dostaniemy też skierowanie na prześwietlenie. Przy stanie zapalnym niestety trzeba już podjąć leczenie kanałowe, które do przyjemnych nie należy. Co gorsza jest to również jedna z droższych metod leczenia zębów, więc na prawdę nie warto czekać z wizytą.



© 2019 http://pddm.com.pl/