Kosmetyki oraz mydła to istotna rzecz w codziennym życiu.

Z tego powodu dobrze jest zadbać, aby kosmetyki były naturalne, a mydła wysokiej jakości np.
.

Bezpieczne kosmetyki

mydła marsylskiemydła marsylskieStosowanie kosmetyków, które nas nie podrażniają jest bardzo ważne.
Tyczy się to...nie tylko kremów i maseczek, ale również artykułów higieny takich jak: mydło, szampon czy też żel pod prysznic.
Na pewno będzie to miało duży wpływ na stan naszej skóry, a co za tym idzie nie będzie trzeba kupować dużych ilości niepotrzebnych podkładów i fluidów. Stosowanie hipoalergicznych kosmetyków jest bardzo ważne również przy pielęgnacji skóry dziecka, czy też niemowlęcia.
To dla nich przeznaczone są najdelikatniejsze i najłagodniejsze środki myjące i pielęgnacyjne. Tak samo jak o skórę dziecka, tak samo powinniśmy dbać o naszą skórę, która ma takie same wymagania- tylko jest mniej wrażliwa.

O makijażu

Makijaż (fr.
maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang.

make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy).

Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków. Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie. Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery.

W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość.

Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową.

Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makijaż

Stara dobra Nivea

Nivea (łac. niveus ? śnieżnobiały) ? linia produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG z Hamburga w Niemczech. Pierwszym produktem tej linii był Nivea Creme (krem Nivea), który został wprowadzony na rynek w 1911 r. przez firmę ?Beiersdorf & Co?, której właścicielem był wówczas Oskar Troplowitz, farmaceuta, urodzony w 1863 roku w Gliwicach. Współwynalazcami kremu byli chemik Isaak Lifschütz i dermatolog Paul Gerson Unna. Troplowitz nadał kremowi nazwę Nivea, z łacińskiego niveus/nivea/niveum (śnieżno-biały).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nivea

Kosmetyczny marketing

Kobieta powinna o siebie dbać- powie prawie każdy mężczyzna, żonaty czy też nie. Jednak na to 'dbanie' składa się wiele czynników, w tym kosmetyki.
Dostępnych na rynku kosmetyków jest cała masa.

Oczywiście dzielą się one na różne kategorie i typy: do ciała, rąk, pod oczy, na twarz itp.

można wymieniać w nieskończoność.

Tylko czy naprawdę jest aż taka potrzeba tylu różnych rodzajów kosmetyków? Czasami wystarcza dobry balsam do ciała i krem nawilżający do twarzy.

Oczywiście nie mówię tutaj o makijażu, bo to temat na osobny artykuł.

Producenci próbują nam konsumentom wmawiać, że potrzebujemy innego kremu do każdej części ciała.

Podrażnienia od kosmetyków

Podrażnienia skóry mogą wynikać z różnych przyczyn, dlatego przed pójściem do dermatologa warto przestać stosować makijaż na około tydzień.
Jeżeli to nie przyniesie efektów- dopiero wtedy udać się do lekarza. Podrażnienia mogą powodować kosmetyki i środki higieny (żele, szampony itp.) aby ich uniknąć najlepiej stosować te sprawdzone przez nas i nie eksperymentować ciągle z nowymi produktami. Przy mocno wrażliwej skórze najlepiej jest pójść w stronę kosmetyków naturalnych i łagodnych (bez mocnych substancji zapachowych).

Niedoskonałości i błędne koło

Nadmierne stosowanie mocnego, utrudniającego skórze oddychanie, może prowadzić do pogorszenia się jej stanu i uwydatnienia niedoskonałości.
To takie błędne koło: mamy niedoskonałości skóry i staramy się je zakryć makijażem, a im więcej go nakładamy tym bardziej nasza skóra robi się niezdrowa. W takiej sytuacji trzeba zrezygnować z większości środków, zacząć stosować kosmetyki naturalne i niepodrażniające skóry. Można też próbować wizyt u dermatologa, który zaproponuje odpowiednie leczenie naszej skóry.

Na dłuższą metę da to lepszy efekt wizualny niż intensywne smarowanie się kremami i pudrami..

Dodane: 19-11-2015 16:26

Tagi: mydła mydło kosmetyki chemia francja

Widok do druku:

mydła marsylskie

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: