Promowanie biznesu w internecie

Dodane: 26-11-2014 11:26
Promowanie biznesu w internecie Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie opole oraz o kampaniach AdWords.

Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki...oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

SEO jest to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Generalnie to dość proste, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych na przykład: położenie geograficzne gdzie dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, zatem na konkretne efekty trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Oczywiście jest dużo metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

SEO jako branża w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.© 2019 http://pddm.com.pl/