Sauna to świetny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu

Zalety sauny

sauna zakopaneWarto korzystać z sauny! Jest to świetne rozwiązanie po treningu, ponieważ poprawia wydolność organizmu.
Dlatego sauny są coraz częściej spotykanym wyposażeniem w klubach fitness. Dlaczego warto spróbować? Można się zrelaksować, pozwolić swoim mięśniom na regenerację, czy też oczyścić ciało z toksyn.

Sauna działa prozdrowotnie i jest wskazana jako forma terapii w wielu schorzeniach.

Przykłady - nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów, napięcia mięśniowe, czy też choroby płuc.
Jednak zanim spróbujesz prozdrowotnych zalet sauny, warto na wszelki wypadek skonsultować się z lekarzem.

Wskazania zdrowotne:

Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w I i II stadium (nieustalone), niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień według Fontaine), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej niż 6 miesięcy po incydencie). Ogólne wskazania: dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych) i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności. Anoreksja. Depresja oraz inne zaburzenia na tle nerwowym (po konsultacji z lekarzem) Bóle reumatyczne, ale nie neuropatyczne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sauna#Wskazania

Kilka wskazówek, jak korzystać

sauna zakopane No dobrze - sauna ma wiele zalet, ale jak należy z niej korzystać? Przede wszystkim cały efekt polega na tym, że należy na przemian ogrzewać i wychładzać swoje ciało. Pamiętaj - żadnej biżuterii! Ze względu na panującą wewnątrz wysoką temperaturę mogą dotkliwie poparzyć. Warto zapamiętać również to, że ciało powinno być bardzo dokładnie wysuszone - krople wody, również mogą poparzyć. Z tego samego powodu, należy uważać na tatuaże. Ile powinna trwać sesja? Na początku kilka minut (czyli 2 do 3) potem można wydłużyć od 5-10 minut.
Warto wiedzieć również, że im wyższa temperatura panuje wewnątrz, tym krócej powinniśmy w saunie przebywać, i tym dłużej należy się schładzać..

Widok do druku:

sauna zakopane