Wskazówki dotyczące wyboru rolet, lub żaluzji

olor ścian. W tym artykule chcę rozważyć sprawę przepuszczalności...Ciągle pozostajemy w temacie rolet i żaluzji. Jak już wspominałam, zanim dokonamy zakupu powinniśmy to dobrze przemyśleć, ponieważ ten element wyposażenia wnętr

Dodane: 03-08-2014 09:54
Wskazówki dotyczące wyboru rolet, lub żaluzji Ciągle pozostajemy w temacie rolet i żaluzji. Jak już wspominałam, zanim dokonamy zakupu powinniśmy to dobrze przemyśleć, ponieważ ten element wyposażenia wnętrza, zostanie z nami raczej dłużej, niż kolor ścian. W tym artykule chcę rozważyć sprawę przepuszczalności...Ciągle pozostajemy w temacie rolet i żaluzji. Jak już wspominałam, zanim dokonamy zakupu powinniśmy to dobrze przemyśleć, ponieważ ten element wyposażenia wnętrza, zostanie z nami raczej dłużej, niż kolor ścian.

W tym artykule chcę rozważyć sprawę przepuszczalności światła słonecznego. Kiedy wybrać rolety przepuszczające słońce, a kiedy zdecydować się na kryjące? Najwięcej zależy od tego jaką funkcję mają spełniać rolety.

Jeżeli okno zorientowane na południe, lub zachód, a mamy akurat ochotę pooglądać telewizję, pograć na laptopie, lub także po prostu pójść wcześniej spać, to powinniśmy wybrać rolety z kryjącego materiału. Na rynku są modele oferujące 100% braku przepuszczalności światła. Takie rozwiązanie jest tez dobrym pomysłem do dziecięcych pokoi, gdzie intensywne światło nie jest wskazane.

Ale nie zawsze jest konieczność montowania całkowicie zaciemniających rolet. Jest tak wtedy, kiedy okno jest np. zorientowane na północ, lub światło nie pada bezpośrednio. Wtedy półprzezroczyste, delikatne roletki sprawdzą się lepiej, ponieważ będą tylko filtrować światło, którego i tak nie ma w nadmiarze.

Podsumowując - kupując rolety musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jakie funkcje ma ona pełnić, czy ma być ozdobą okna, czy blokować dostęp światła. Od tego powinien zależeć nasz wybór.

© 2019 http://pddm.com.pl/